december, 2018

08dec18:00SOZVOČENJA 2018 – finaleKoncert v počastitev svetovnega dneva zborovskega petja 201818:00 Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine, Kongresni trg 10Vrsta koncerta:Koncerti

Koncert v počastitev svetovnega dneva zborovskega petja 2018
– osrednji slovenski koncert z izbranimi zbori, ki izvajajo tematsko zaokrožene sporede

Venezuelski skladatelj Alberto Grau je na generalni skupščini svetovne zborovske zveze IFCM, ki je bila med II. Svetovnim simpozijem zborovske glasbe v Helsinkih leta 1990, predlagal praznovanje mednarodnega dneva zborovskega petja. Od takrat je sodelovalo že več kot 15.000 zborov in milijoni pevcev.
Osnovni namen dneva zborovskega petja je poudarjati, da v glasbi ne iščemo le oblikovne popolnosti in poustvarjalne lepote, temveč z združenimi močmi slavimo solidarnost, mir in razumevanje.
Praznovanju se bomo pridružili tudi v Ljubljani na predvečer, 8. decembra ob 18.00, s sklepnim koncertom Sozvočenj; cikla tematsko oblikovanih zborovskih regijskih koncertov iz vseh slovenskih pokrajin, katerih namen je spodbujanje zanimivejših koncertnih sporedov. Regijske koncerte, ki so potekali od 11. do 24. novembra 2018, so spremljali priznanji slovenski zborovodje Tadeja Vulc, Ambrož Čopi, Danica Pirečnik, Marko Vatovec in Sebastjan Vrhovnik.
Za sklepni koncert so izbrali najbolj zanimive zasedbe, ki so prepričljivo predstavile zelo zanimive sporede z izvirnimi idejami, manj izvajanimi skladbami in različnimi glasbenimi žanri:

ŽENSKI PEVSKI ZBOR BISER KD LOTOS, Grosuplje

Javni sklad RS za kulturne dejavnosti
v sodelovanju z
IFCM – International Federation for Choral Music

Vstopnina: 5 €Prodaja vstopnic:
• www.mojekarte.si (od petka, 30. 11. do petka, 7. 12. do 15.00),
• uro pred koncertom na blagajni Slovenske filharmonije

Javni sklad RS za kulturne dejavnosti