Arhiv dogodkov

Vrsta koncerta:

Vse

Lokacija koncerta:

Vse

april 2021

15apr19:30NEKOČ, V MORSKEM KRALJESTVU …KOGOJ │ ŠOSTAKOVIČ │ ZEMLINSKY19:30 LIVE ON WWW.FILHARMONIJA.SIVrsta koncerta:Same mogočne skladbe (SMS) Izvajalec: Valentin Urjupin – dirigent, Maximilian Hornung – violončelo, Orkester Slovenske filharmonije

10apr11:00PETER IN VOLKPROKOFJEV11:00 Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine, Kongresni trg 10Vrsta koncerta:Družinski koncerti Izvajalec: Pihalni kvintet Slowind, Tilen Artač – pripovedovalec

marec 2021

25mar19:30POROČNA GLASBAHAYDN │ TARTINI │ MOZART19:30 V ŽIVO NA WWW.FILHARMONIJA.SIVrsta koncerta:Filharmonični klasični koncerti (FKK) Izvajalec: Gordan Nikolić – dirigent in violina, Orkester Slovenske filharmonije

20mar11:00»IGRAJ, KOLCE«SREBOTNJAK │ BUČAR │ SLAKAN11:00 Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine, Kongresni trg 10Vrsta koncerta:Družinski koncerti Izvajalec: Orkester Slovenske filharmonije in solisti Zbora Slovenske filharmonije, dirigent in povezovalec – naknadno

17mar19:30MALO MALE FANTAZIJEADÈS | KOS | VARÈSE | WIDMANN 19:30 Gallusova dvorana, Cankarjev dom, Prešernova cesta 10, 1000 LjubljanaVrsta koncerta:Sodobne orkestrske skladbe (SOS) Izvajalec: Philipp von Steinaecker – dirigent, Orkester Slovenske filharmonije

13mar11:00SIM 4 / Sobotna izobraževalna matineja 4Spletna predstavitev in razlaga glasbe Edgarda Varèsa, Thomasa Adèsa in Jörga Widmanna11:00 V ŽIVO NA WWW.FILHARMONIJA.SIVrsta koncerta:Sobotne izobraževalne matineje (SIM)

12mar19:30VDANOSTJ. Ch. BACH | SCHÜTZ | BRUCKNER19:30 V ŽIVO NA WWW.FILHARMONIJA.SIVrsta koncerta:Vokalno-inštrumentalni program (VIP) Izvajalec: Philipp von Steinaecker – dirigent, Zbor in Orkester Slovenske filharmonije

05mar19:30NAZAJ V PRIHODNOSTLAGKHNER | GALLUS | PRENNER | PLAUTZIUS | WOLF | EDLUND |BRAHMS | POULENC19:30 Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine, Kongresni trg 10Vrsta koncerta:Pretežno vokalni cikel (PVC) Izvajalec: Jerica Bukovec – dirigentka, Zbor Slovenske filharmonije

04mar19:30V VETRUWEBERN │ BERLIOZ │ MENDELSSOHN BARTHOLDY19:30 Gallusova dvorana, Cankarjev dom, Prešernova cesta 10, 1000 LjubljanaVrsta koncerta:Same mogočne skladbe (SMS) Izvajalec: Axel Kober – dirigent, Sarah Ferede – mezzosopran, Orkester Slovenske filharmonije

02mar20:00KONCERTNI CIKEL SiBRASS 202120:00 Spletni koncert

februar 2021

18feb19:30ŠKOTSKE IMPRESIJEMENDELSSOHN BARTHOLDY │ V. WILLIAMS19:30 V ŽIVO NA WWW.FILHARMONIJA.SIVrsta koncerta:Filharmonični klasični koncerti (FKK) Izvajalec: Douglas Boyd – dirigent, Ramón Ortega Quero – oboa, Orkester Slovenske filharmonije

12feb19:30KONCERTNI ATELJE DRUŠTVA SLOVENSKIH SKLADATELJEVDOLENC | GLAVINA | DEKLEVA | JEŽ | JEŽ BREZAVŠČEK | ŠAVLI | HABE | PUSTINEK RAKAR | HROVAT 19:30 V ŽIVO NA WWW.FILHARMONIJA.SIVrsta koncerta:Koncerti Izvajalec: Zbor Slovenske filharmonije, Sebastjan Vrhovnik – dirigent

08feb11:00VSE SOBE SO ODERSpletni koncert ob kulturnem prazniku 202111:00 V ŽIVO NA WWW.FILHARMONIJA.SIVrsta koncerta:Koncerti Izvajalec: Slovenski tolkalni projekt

05feb19:30OD VEČERA K JUTRUDEBUSSY │ FAURÉ │ IPAVEC | PUSTINEK RAKAR | R. SCHUMANN | R. STRAUSS19:30 V ŽIVO NA WWW.FILHARMONIJA.SIVrsta koncerta:Pretežno vokalni cikel (PVC) Izvajalec: Andreja Zakonjšek Krt – sopran, Urška Križnik Zupan – harfa

04feb19:30Komorna glasba Salvatoreja Sciarrina19:30 V ŽIVO NA WWW.FILHARMONIJA.SIVrsta koncerta:Dogodki Izvajalec: Orkester Slovenske filharmonije

03feb19:30PONOVNO PREBUJENJESCIARRINO │ HALL │ NONO19:30 LIVE ON WWW.FILHARMONIJA.SIVrsta koncerta:Sodobne orkestrske skladbe (SOS) Izvajalec: Marco Angius – dirigent, Orkester Slovenske filharmonije

januar 2021

30jan11:00Sobotna izobraževalna matineja (SIM 3): Glasba Salvatoreja Sciarrina11:00 V ŽIVO NA WWW.FILHARMONIJA.SIVrsta koncerta:Dogodki Izvajalec: Orkester Slovenske filharmonije

29jan19:30PREOBRAZBERICHARD STRAUSS19:30 www.filharmonija.si Izvajalec: Orkester Slovenske filharmonije, Philipp von Steinaecker dirigent

16jan11:006. FILHARMONIČNI FESTIVAL BAROČNE GLASBE (SPLETNI KONCERT)GEORG FRIEDRICH HÄNDEL │ GEORG PHILIPP TELEMANN11:00 Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine, Kongresni trg 10Vrsta koncerta:Družinski koncerti Izvajalec: Orkester Slovenske filharmonije, Alfredo Bernardini – dirigent, Franci Krevh – povezovalec

15jan19:306. Filharmonični festival baročne glasbe (spletni koncert)Corelli │ Veracini │ Durante │ Albinoni │ Vivaldi19:30 V ŽIVO NA WWW.FILHARMONIJA.SI Izvajalec: Orkester Slovenske filharmonije, Alfredo Bernardini – dirigent

12jan19:306. FILHARMONIČNI FESTIVAL BAROČNE GLASBE (SPLETNI KONCERT)HÄNDEL │ HOTTETERRE │ CORELLI │ PLATTI │ PLA19:30 LIVE WWW.FILHARMONIJA.SIVrsta koncerta:Baročni abonma Izvajalec: Alfredo Bernardini – baroque oboe, Paolo Calligaris – baroque bassoon, Žiga Faganel – baroque violin, Martin Sikur – baroque cello, Tomaž Sevšek – harpsichord

08jan19:306. Filharmonični festival baročne glasbe (spletni koncert)Georg Friedrich Händel │ Georg Philipp Telemann19:30 V ŽIVO NA WWW.FILHARMONIJA.SI Izvajalec: Orkester Slovenske filharmonija, Alfredo Bernardini – dirigent in glasbeni vodja

01jan18:00Novoletni koncertSPLETNI KONCERT18:00 V ŽIVO NA WWW.FILHARMONIJA.SI Izvajalec: Članice in člani Zbora in Orkestra Slovenske filharmonije, Philipp von Steinaecker, dirigent, Sorin Crudu, oboa, Ivan Ferčič, klavir

december 2020

25dec21:30Božična nostalgija21:30 TV Slovenija, 2. programVrsta koncerta:Koncerti

18dec19:30VIP 2 – Rajske strune – Božični koncertSPLETNI KONCERT19:30 V ŽIVO NA WWW.FILHARMONIJA.SI Izvajalec: Člani Zbora in Orkestra Slovenske filharmonije

18dec19:30RAJSKE STRUNEKoncert je odpovedan oziroma prestavljen na kasnejši termin.19:30 Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine, Kongresni trg 10Vrsta koncerta:Vokalno-inštrumentalni program (VIP) Izvajalec: Philipp von Steinaecker – dirigent, Mojca Bitenc Križaj – sopran, Nuška Drašček – alt, Gregor Ravnik – tenor, Jože Vidic – bariton, Zbor in Orkester Slovenske filharmonije

09dec19:30ŽALOSTINKAKoncert je odpovedan oziroma prestavljen na kasnejši termin.19:30 Gallusova dvorana, Cankarjev dom, Prešernova cesta 10, 1000 LjubljanaVrsta koncerta:Sodobne orkestrske skladbe (SOS) Izvajalec: Simon Krečič – dirigent, Bojan Gorišek – klavir, Orkester Slovenske filharmonije

09dec19:30SOS 2 – FratresSPLETNI KONCERT19:30 V ŽIVO NA WWW.FILHARMONIJA.SI Izvajalec: Člani Orkestra Slovenske filharmonije

05dec11:00SIM 2 – Predstavitev skladbe SRH – suita za šest tolkalcev komponista Milka LazarjaSPLETNI KONCERT11:00 V ŽIVO NA WWW.FILHARMONIJA.SI Izvajalec: Tolkalci Orkestra Slovenske filharmonije

05dec11:00BALETNA SUITA FAUSTKoncert je odpovedan oziroma prestavljen na kasnejši termin.11:00 Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine, Kongresni trg 10Vrsta koncerta:Sobotne izobraževalne matineje (SIM) Izvajalec: Simon Krečič – dirigent, Orkester Slovenske filharmonije

november 2020

27nov19:30SMS 3/2 – Veličastno in mogočno, izvrstno in čudovito 2SPLETNI KONCERT19:30 V ŽIVO NA WWW.FILHARMONIJA.SI Izvajalec: Člani Orkestra Slovenske filharmonije

27nov19:30VELIČASTNO IN MOGOČNO, IZVRSTNO IN ČUDOVITOKoncert je odpovedan oziroma prestavljen na kasnejši termin.19:30 Gallusova dvorana, Cankarjev dom, Prešernova cesta 10, 1000 LjubljanaVrsta koncerta:Same mogočne skladbe (SMS) Izvajalec: Reinhard Goebel – dirigent, Mirijam Contzen – violina, Orkester Slovenske filharmonije

26nov19:30SMS 3/1 – Veličastno in mogočno, izvrstno in čudovito 1SPLETNI KONCERT19:30 V ŽIVO NA WWW.FILHARMONIJA.SI Izvajalec: Sorin Crudu – oboa, Nicola Bignozzi – oboa, Paolo Calligaris – fagot, Miha Petkovšek – fagot, Blaž Ogrič – rog, Metod Tomac – rog, Jurij Jenko – klarinet, Ana Dolžan – violina, Matic Anžej – violina, Roberto Papi – viola, Gregor Marinko – violončelo

26nov19:30VELIČASTNO IN MOGOČNO, IZVRSTNO IN ČUDOVITOWOLFGANG AMADEUS MOZART19:30 Gallusova dvorana, Cankarjev dom, Prešernova cesta 10, 1000 LjubljanaVrsta koncerta:Same mogočne skladbe (SMS) Izvajalec: Reinhard Goebel – dirigent, Mirijam Contzen – violina, Orkester Slovenske filharmonije

21nov11:00DA! 2 – Lokostrelci orkestraSPLETNI KONCERT11:00 V ŽIVO NA WWW.FILHARMONIJA.SI Izvajalec: Barbara Kolbl – violina, Marijana Gregorič – violina, Maja Babnik Ravnikar – viola, Petra Greblo – violončelo, Matevž Bajde – pojoča žaga

21nov11:00LOKOSTRELCI ORKESTRALULLY │ BACH │ STRAUSS │ ŽURAJ …11:00 Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine, Kongresni trg 10Vrsta koncerta:Družinski koncerti Izvajalec: Komorni godalni orkester Slovenske filharmonije , Steven Loy dirigent, Franci Krevh – povezovalec

20nov19:30PVC 3 – Vrhovi slovenske zborovske glasbe 3SPLETNI KONCERT19:30 V ŽIVO NA WWW.FILHARMONIJA.SI Izvajalec: Zbor Slovenske filharmonije, Žiga Berložnik – bas Matevž, Kink – bariton, Rok Ferenčak – tenor, Rok Rakar – orgle, Tatjana Kaučič – klavir

20nov19:30VRHOVI SLOVENSKE ZBOROVSKE GLASBE 3GALLUS | PLAUTZIUS | DOLAR | KLEMENČIČ | OSTERC | PAHOR | KOPORC | ARNIČ | UKMAR | VRABEC | SOJAR VOGLAR PUSTINEK RAKAR | FORTE | MAKOR19:30 Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine, Kongresni trg 10Vrsta koncerta:Pretežno vokalni cikel (PVC) Izvajalec: Jerica Bukovec – dirigentka, Zbor Slovenske filharmonije

oktober 2020

28okt19:30PESEM LJUBEZNI, SPEV RADOSTIKONCERT JE ODPOVEDAN19:30 Gallusova dvorana, Cankarjev dom, Prešernova cesta 10, 1000 LjubljanaVrsta koncerta:Sodobne orkestrske skladbe (SOS) Izvajalec: Michael Wendeberg – dirigent, Orkester Slovenske filharmonije

24okt11:00SIMFONIJA TURANGALILAPREDSTAVITEV SIMFONIJE TURANGALILA JE ODPOVEDANA11:00 Gospodarsko razstavišče, Marmorna dvoranaVrsta koncerta:Sobotne izobraževalne matineje (SIM) Izvajalec: Michael Wendeberg – dirigent, Orkester Slovenske filharmonije

23okt19:30VRHOVI SLOVENSKE ZBOROVSKE GLASBE 2KONCERT JE ODPOVEDAN19:30 Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine, Kongresni trg 10Vrsta koncerta:Pretežno vokalni cikel (PVC) Izvajalec: Helena Fojkar Zupančič – dirigentka, Zbor Slovenske filharmonije

18okt11:00MatutineJ. S. BACH │ W. A. MOZART11:00 Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine, Kongresni trg 10Vrsta koncerta:Koncerti Izvajalec: Maria Leben – sopran, Martin Sušnik – tenor, Komorni zbor AVE, Orchestra matutina, dirigent, oboa – Matej Šarc

17okt20:00Orkestrski cikel Narodnega doma MariborBEETHOVEN20:00 Dvorana Union MariborVrsta koncerta:Koncerti

15okt19:30PASTORALNA SIMFONIJA LJUBLJANILUDWIG VAN BEETHOVEN19:30 Gallusova dvorana, Cankarjev dom, Prešernova cesta 10, 1000 LjubljanaVrsta koncerta:Filharmonični klasični koncerti (FKK) Izvajalec: Philipp von Steinaecker – dirigent, Aleksandra Dovgan – klavir, Orkester Slovenske filharmonije

15okt09:30PASTORALNA SIMFONIJA LJUBLJANI: Javna generalna vajaLUDWIG VAN BEETHOVEN09:30 Gallusova dvorana, Cankarjev dom, Prešernova cesta 10, 1000 LjubljanaVrsta koncerta:Filharmonični klasični koncerti (FKK) Izvajalec: Philipp von Steinaecker – dirigent, Aleksandra Dovgan – klavir, Orkester Slovenske filharmonije

12okt20:30GLASBENI ABONMA Kulturnega doma Nova GoricaBEETHOVEN20:30 Kulturni dom Nova GoricaVrsta koncerta:Koncerti Izvajalec: Orkester Slovenske filharmonije, Veronika Brecelj, violina, Philipp von Steinaecker, dirigent

12okt18:30GLASBENI ABONMA Kulturnega doma Nova GoricaBEETHOVEN18:30 Kulturni dom Nova GoricaVrsta koncerta:Koncerti Izvajalec: Orkester Slovenske filharmonije, Veronika Brecelj, violina, Philipp von Steinaecker, dirigent

11okt11:00KONCERTNI CIKEL SiBRASS 202011:00 Slovenska filharmonija, Dvorana Slavka Osterca, Kongresni trg 10Vrsta koncerta:Koncerti

10okt11:00ZLATA TROBILA IN GLASNA TOLKALA   COPLAND │ MANCINI │ WILLIAMS …11:00 Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine, Kongresni trg 10Vrsta koncerta:Družinski koncerti Izvajalec: Trobilci in tolkalci Orkestra Slovenske filharmonije , Franci Krevh – povezovalec

02okt19:30O SONCU IN MORJUR. STRAUSS │ WAGNER │ DEBUSSY19:30 Gallusova dvorana, Cankarjev dom, Prešernova cesta 10, 1000 LjubljanaVrsta koncerta:Same mogočne skladbe (SMS) Izvajalec: Daniel Harding – dirigent, Orkester Slovenske filharmonije

01okt19:30O SONCU IN MORJUR. STRAUSS │ WAGNER │ DEBUSSY19:30 Gallusova dvorana, Cankarjev dom, Prešernova cesta 10, 1000 LjubljanaVrsta koncerta:Same mogočne skladbe (SMS) Izvajalec: Daniel Harding – dirigent, Orkester Slovenske filharmonije

01okt09:30O SONCU IN MORJU: Javna generalna vajaR. STRAUSS │ WAGNER │ DEBUSSY09:30 Gallusova dvorana, Cankarjev dom, Prešernova cesta 10, 1000 LjubljanaVrsta koncerta:Same mogočne skladbe (SMS) Izvajalec: Daniel Harding – dirigent, Orkester Slovenske filharmonije

september 2020

27sep11:00KONCERTNI CIKEL SiBRASS 202011:00 Slovenska filharmonija, Dvorana Slavka Osterca, Kongresni trg 10Vrsta koncerta:Koncerti

25sep19:30VRHOVI SLOVENSKE ZBOROVSKE GLASBE 1 - Koncert je razprodanGALLUS │ PLAUTZIUS │ BEC │SATTNER │ E. ADAMIČ │ MIRK │ RAVNIK │ TOMC │ GOBEC │ SREBOTNJAK │ ČOPI │ VREMŠAK19:30 Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine, Kongresni trg 10Vrsta koncerta:Pretežno vokalni cikel (PVC) Izvajalec: Sebastjan Vrhovnik – dirigent, Zbor Slovenske filharmonije

21sep20:00UMETNIKOV POGUML. VAN BEETHOVEN │ J. BRAHMS20:00 Velika dvorana SNG MariborVrsta koncerta:Koncerti Izvajalec: Orkester Slovenske filharmonije, Marko Letonja – dirigent, Vilde Frang – violina, Nicolas Altstaedt – violončelist

20sep11:00MatutineChristoph Willibald Gluck: Orfej in Evridika11:00 Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine, Kongresni trg 10Vrsta koncerta:Koncerti Izvajalec: Orfej – Barbara Kozelj, Evridika – Liesbeth Devos, Amor – Nika Gorič, Komorni zbor AVE, Orchestra matutina, dirigent – Matej Šarc

16sep19:30GM oderR.V. Williams │ R. Simoniti │ B. Ipavec │ M. Vilhar19:30 Slovenska filharmonija, Dvorana Slavka Osterca, Kongresni trg 10Vrsta koncerta:Koncerti Izvajalec: Lovro Korošec – bariton, Barbara Verhovnik – klavir

09sep19:30IZPOSTAVLJENOMED ZVEZDAMIJOHANN SEBASTIAN BACH19:30 Gallusova dvorana, Cankarjev dom, Prešernova cesta 10, 1000 LjubljanaVrsta koncerta:Vokalno-inštrumentalni program (VIP) Izvajalec: Stephen Layton – dirigent, Anna Dennis – sopran, Helen Charlston – mezzosopran, Ruairi Bowen – tenor, Laurence Williams – bas-bariton, Tomaž Sevšek – orgelski pozitiv, Domen Marinčič – čembalo, Orkester in Zbor Slovenske filharmonije

08sep19:30IZPOSTAVLJENOMED ZVEZDAMIJOHANN SEBASTIAN BACH19:30 Gallusova dvorana, Cankarjev dom, Prešernova cesta 10, 1000 LjubljanaVrsta koncerta:Vokalno-inštrumentalni program (VIP) Izvajalec: Stephen Layton – dirigent, Anna Dennis – sopran, Helen Charlston – mezzosopran, Ruairi Bowen – tenor, Laurence Williams – bas-bariton, Tomaž Sevšek – orgelski pozitiv, Domen Marinčič – čembalo, Orkester in Zbor Slovenske filharmonije

03sep14:00NOVINARSKA KONFERENCA14:00 Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine, Kongresni trg 10Vrsta koncerta:Dogodki

avgust 2020

17avg20:30Koncert opernih arij: Ana Netrebko in Jusif Ejvazov Verdi │ Dvořák │ Mascagni │ Curtis │ Puccini20:30 Kongresni trg, Kongresni trgVrsta koncerta:Koncerti

julij 2020

04jul19:30CON AMOREJ. S. Bach │ G. F. Händel19:30 Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine, Kongresni trg 10Vrsta koncerta:Filharmonični spletni abonma Izvajalec: Člani Orkestra Slovenske filharmonije: Melina Todorovska – angleški rog, Aleksandra Verbitskaya – harfa, Mario Dimitrov – violina, Aleksandar Milošev – viola, Andrej Petrač – violončelo, Ivan Jakob – kontrabas

04jul11:00TRIO ITALIANOJ. Ibert │ P. Ramovš │ J Françaix11:00 Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine, Kongresni trg 10Vrsta koncerta:Filharmonični spletni abonma Izvajalec: Pihalci Orkestra Slovenske filharmonije: Nicola Bignozzi – oboa, Massimiliano Miani – klarinet, Lorenzo Contaldo – fagot

02jul19:00IMATE RADI BRAHMSA ...Johannes Brahms19:00 Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine, Kongresni trg 10Vrsta koncerta:Filharmonični spletni abonma Izvajalec: Godalci Orkestra Slovenske filharmonije: Miran Kolbl – violina, Barbara Kolbl – violina, Aleksandar Milošev – viola, Roberto Papi – viola, Andrej Petrač – violončelo, Igor Škerjanec – violončelo

junij 2020

27jun11:00POKER DAMGeorg Philipp Telemann11:00 Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine, Kongresni trg 10Vrsta koncerta:Filharmonični spletni abonma Izvajalec: Violinistke Orkestra Slovenske filharmonije: Jerica Kozole, Marika Przybyl, Verena Rojc, Mojca Rukavina

26jun19:30SCHUBERTFranz Schubert19:30 Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine, Kongresni trg 10Vrsta koncerta:Filharmonični spletni abonma Izvajalec: Godalci Orkestra Slovenske filharmonije: Ana Dolžan – violina, Vera Belič – violina, Oliver Dizdarević – viola, Gregor Marinko – violončelo, Andrej Petrač – violončelo

24jun19:30ANDANTE FESTIVO19:30 Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine, Kongresni trg 10Vrsta koncerta:Filharmonični spletni abonma Izvajalec:

23jun19:30FILHARMONIJA SE VRAČALauridsen │Misson19:30 Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine, Kongresni trg 10Vrsta koncerta:Filharmonija se vrača Izvajalec: Člani Zbora Slovenske filharmonije, Verena Rojc – violina, Tatjana Kaučič – klavir, Gregor Klančič – dirigent

21jun11:00Praznik glasbe │ Fête de la Musique11:00 Paviljon, Park ZvezdaVrsta koncerta:Koncerti

20jun11:00CELLOstravaganza11:00 Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine, Kongresni trg 10Vrsta koncerta:Filharmonični spletni abonma Izvajalec: Violončelisti Orkestra Slovenske filharmonije: Petra Greblo, Jošt Kosmač, Alja Mandič Faganel, Martin Sikur

19jun19:30AMERIŠKIAntonín Dvořák19:30 Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine, Kongresni trg 10Vrsta koncerta:Filharmonični spletni abonma Izvajalec: Godalci Orkestra Slovenske filharmonije: Miran Kolbl – violina, Barbara Kolbl – violina, Aleksandar Milošev – viola, Igor Škerjanec – violončelo

18jun19:30BREZ DRUGEGA STAVKAA. Borodin │ F. Mendelssohn-Bartholdy19:30 Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine, Kongresni trg 10Vrsta koncerta:Filharmonični spletni abonma Izvajalec:

17jun19:30FILHARMONIJA SE VRAČARamovš │Brahms19:30 Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine, Kongresni trg 10Vrsta koncerta:Filharmonija se vrača Izvajalec: koncertna mojstrica Ana Dolžan, harfa Urška Križnik Zupan

16jun19:30FILHARMONIJA SE VRAČAMozart │Golob │Suk19:30 Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine, Kongresni trg 10Vrsta koncerta:Filharmonija se vrača Izvajalec: snovalec sporeda, koncertni mojster in solo violina Miran Kolbl, solo violina Rok Zgonc

13jun11:00KAJ JE ZBOR?CIKEL DRUŽINSKIH SPLETNIH KONCERTOV11:00 V ŽIVO NA WWW.FILHARMONIJA.SIVrsta koncerta:Filharmonični spletni abonma Izvajalec: člani Zbora Slovenske filharmonije, dirigentka Jerica Bukovec, klavir  Tatjana Kaučič

12jun19:30CLARIPIANO+N. W. Gade │ F. Mendelssohn Bartholdy │ J. Golob19:30 V ŽIVO NA WWW.FILHARMONIJA.SIVrsta koncerta:Filharmonični spletni abonma Izvajalec: Duo Claripiano: Dušan Sodja – klarinet, Tatjana Kaučič – klavir Gost: Massimiliano Miani, klarinet

11jun19:30FANFARET. Takemicu │ B. Britten │ S. Scheidt (prir. P. Jones) │ T. Susato (prir. C. F. Decker) │ M. Kagel │ G.Verdi (prir. H. Stube) │ N. Šenk │ V. Brandt19:30 V ŽIVO NA WWW.FILHARMONIJA.SI/V-ZIVOVrsta koncerta:Filharmonični spletni abonma Izvajalec: Trobentači Orkestra Slovenske filharmonije: Tibor Kerekeš – trobenta, Franc Kosem – trobenta in krilovka, Dejan Glamočak – trobenta, Igor Konečnik – trobenta in krilovka

10jun19:30FILHARMONIJA SE VRAČAOsterc │Dvořák19:30 Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine, Kongresni trg 10Vrsta koncerta:Filharmonija se vrača Izvajalec:

09jun19:30FILHARMONIJA SE VRAČAČajkovski │Krek19:30 Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine, Kongresni trg 10Vrsta koncerta:Filharmonija se vrača Izvajalec:

06jun11:00Ciklus družinskih koncertov – Kraljestvo glasbePrestavljeno11:00 Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine, Kongresni trg 10Vrsta koncerta:Družinski ciklus

06jun11:00DIDO MED POMLADJO IN ZIMOA. Vivaldi │ G. Tartini11:00 V ŽIVO NA WWW.FILHARMONIJA.SIVrsta koncerta:Filharmonični spletni abonma Izvajalec: Člani Orkestra Slovenske filharmonije: Oliver Dizdarević – solo violina, Marijana Gregorič – solo violina, Žiga Faganel – violina, Sam Burstin – viola, Alja Mandič Faganel – violončelo, Alexandra Verbitskaya – čembalo, harfa

05jun19:30LOVSKA, LOVSKA JE TAG. Rossini │ A. Čerepnin │ R. Wagner (prir. H. Jeurissen) │ A. Bruckner │ W. A. Mozart (prir. J. Humphries)19:30 V ŽIVO NA WWW.FILHARMONIJA.SIVrsta koncerta:Filharmonični spletni abonma Izvajalec: Rogisti Orkestra Slovenske filharmonije: Blaž Ogrič, Stefano Brusini, Maja Burger Zgonc, Aurélie Roussel, Metod Tomac, Robert Prednik

04jun19:30MALA KOMORNA GLASBAU. Krek │ P. Hindemith │ M. Arnold19:30 V ŽIVO NA WWW.FILHARMONIJA.SIVrsta koncerta:Filharmonični spletni abonma Izvajalec: Pihalci Orkestra Slovenske filharmonije: Matej Grahek – flavta, Sorin Crudu – oboa, Dušan Sodja – klarinet, Miha Petkovšek – fagot, Stefano Brusini – rog

03jun19:30FILHARMONIJA SE VRAČALEBIČ │ COPLAND │ GERSHWIN │ JERAŠA │ MIHEVC │ SLAKAN │ GANSCH19:30 Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine, Kongresni trg 10Vrsta koncerta:Filharmonija se vrača Izvajalec: Trobilci in tolkalci Orkestra Slovenske filharmonije

02jun19:30FILHARMONIJA SE VRAČADVOŘÁK │ LIPOVŠEK19:30 Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine, Kongresni trg 10Vrsta koncerta:Filharmonija se vrača Izvajalec: Miran Kolbl, Godalci Orkestra Slovenske filharmonije

maj 2020

29maj19:30ZVEZDNI PRAHF. Sponga │ G. D. Speer │ G. P. Telemann │ C. Debussy 19:30 V ŽIVO NA WWW.FILHARMONIJA.SI/V-ZIVOVrsta koncerta:Filharmonični spletni abonma Izvajalec: Pozavnisti Orkestra Slovenske filharmonije: Marko Ilič, Domen Jeraša, Žan Tkalec, Wolf Hagen Hoyer

28maj19:30MAČKEG. F. Händel │ W. A. Mozart │ M. Berthomieu │ G. Bizet │ R. Guiot19:30 V ŽIVO NA WWW.FILHARMONIJA.SIVrsta koncerta:Filharmonični spletni abonma Izvajalec: Kvartet flavtistov Orkestra Slovenske filharmonije:Aleš Kacjan, Patricija Mihelač Korica, Jana Trošt, Matej Grahek

24maj19:30RAZGLEDNICE SLOVENIJEB. Potočnik │ B. Ipavec │ M. Vilhar │ J. Aljaž │ A. Nedvĕd │ K. Mašek │ G. Ipavec │ E. Adamič │ R. Gobec │ O. Dev │ M. Tomc │ A. Čopi │ A. Makor │ K. Pahor19:30 V ŽIVO NA WWW.FILHARMONIJA.SIVrsta koncerta:Filharmonični spletni abonma Izvajalec: Člani Zbora Slovenske filharmonije, dirigent Sebastjan Vrhovnik

24maj19:30POMLAD ŽE PRIŠLA BO …Koncert je odpovedan19:30 Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine, Kongresni trg 10Vrsta koncerta:Vokalni abonma

23maj11:00Ciklus družinskih koncertov – 9. koncertPrestavljeno11:00 Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine, Kongresni trg 10Vrsta koncerta:Družinski ciklus

22maj19:30DUBRAVKA TOMŠIČ SREBOTNJAKKoncert je odpovedan ali prestavljen19:30 Gallusova dvorana, Cankarjev dom, Prešernova cesta 10, 1000 LjubljanaVrsta koncerta:Oranžni abonma

22maj19:30»I’VE GOT RHYTHM«J. Cage │ I. Lešnik │ A. I. Hačaturjan │ F. Krevh 19:30 V ŽIVO NA WWW.FILHARMONIJA.SIVrsta koncerta:Filharmonični spletni abonma Izvajalec: Tolkalci Orkestra Slovenske filharmonije: Špela Cvikl, Barbara Kresnik, Franci Krevh, Matevž Bajde

21maj19:30TRIJE MOŠKI IN DAMAJ. Strauss │ T. Albinoni │ C. Brumby │ D. Runsvick │ S. Joplin │ F. Lai19:30 V ŽIVO NA WWW.FILHARMONIJA.SIVrsta koncerta:Filharmonični spletni abonma Izvajalec: Kontrabasisti Orkestra Slovenske filharmonije: Grega Rus, Mateja Murn Zorko, Maksim Bogdanov, Blaž Zupan

21maj19:30DUBRAVKA TOMŠIČ SREBOTNJAKKoncert je odpovedan ali prestavljen19:30 Gallusova dvorana, Cankarjev dom, Prešernova cesta 10, 1000 LjubljanaVrsta koncerta:Oranžni abonma

15maj19:30SIMFONIJA ALPKoncert je odpovedan19:30 Gallusova dvorana, Cankarjev dom, Prešernova cesta 10, 1000 LjubljanaVrsta koncerta:Modri abonma

15maj19:30DVOJEC BREZ DIRIGENTAD. Gabrielli │ J. Haydn │ J. S. Bach │ J.-B. Barrière19:30 V ŽIVO NA WWW.FILHARMONIJA.SIVrsta koncerta:Filharmonični spletni abonma Izvajalec: Violončelista Orkestra Slovenske filharmonije Jošt Kosmač in Martin Sikur

14maj19:30ORKESTER V ČASU EPIDEMIJEWolfgang Amadeus Mozart │ Ludwig van Beethoven19:30 V ŽIVO NA WWW.FILHARMONIJA.SI/V-ZIVOVrsta koncerta:Filharmonični spletni abonma Izvajalec: Žiga Faganel – violina, Oliver Dizdarević – violina, Sam Burstin – viola, Tomaž Malej – viola, Alja Mandič Faganel – violončelo, Petra Greblo – violončelo

14maj19:30SIMFONIJA ALPKoncert je odpovedan19:30 Gallusova dvorana, Cankarjev dom, Prešernova cesta 10, 1000 LjubljanaVrsta koncerta:Modri abonma

Slovenska filharmonija
Piškotki / Cookies
Ime Omogočeno
Tehnični piškotki
Za uporabo te spletne strani uporabljamo naslednje tehnično zahtevane piškotke: wordpress_test_cookie,wordpress_logged_in_,wordpress_sec.
Piškotki
Za pravilno delovanja in boljšo uporabniško izkušnjo uporabljamo piškotke. Potrjeno strinjanje z uporabo piškotkov.
Google Analytics
Za izboljšanje naše spletne strani sledimo anonimiziranim uporabniškim informacijam.
x

Na naši stran uporabljamo piškotke za pravilno delovanje strani in beleženje obiskanosti strani. S strinjanjem nam dovolite uporabo piškotkov.

X