SI EN

Žan Tkalec, pozavna

Uroš Vegelj, tuba

spored:

Werner Pirchner: Mož s kladivom v žepu in drugimi ročnimi pripomočki

Aram Hačaturjan, prir. Domen Jeraša: Adagio iz baleta Spartak

Derek Bourgeois: Sonata za trobilni kvintet

Tomaž Habe: Triste

Joseph Horovitz: Music Hall Suite

Program povezuje Dejan Pevčević z besedili Franceta Prešerna in Andreja Rozmana  - Roze.

Slovenska filharmonije se kot osrednja glasbena ustanova s tem koncertom pridružuje tradicionalni pobudi dneva odprtih vrat v slovenski kulturi (Ta veseli dan kulture 2017), dneva, ko na rojstni dan pesnika Franceta Prešerna številne kulturne ustanove zopet odpiramo vrata in obiskovalce vabimo na brezplačne obiske naših dogodkov.

Glasbeniki Trobilnega kvinteta Contrast praznujejo peto obletnico delovanja. Prvič so nase opozorili na Tekmovanju mladih slovenskih glasbenikov, kjer so kot zmagovalci prejeli zlato priznanje. Njihovo izvrstno muziciranje so opazili tudi na mednarodnih tekmovanjih na Svirelu, v Trevisu in Münchnu, kjer so prav tako zmagovali in se povzpeli med opaznejše komorne zasedbe. Imeli so že več kot petdeset koncertov po Sloveniji. Gostovali so na Hrvaškem, v Italiji, Nemčiji in Omanu. Posneli so dve zgoščenki. Vsako leto navdušijo obiskovalce s samostojnim koncertom v Slovenski filharmoniji.

Vstop prost. Brezplačne vstopnice: na voljo od 9. do 19. ure na recepciji SF ter uro pred koncertom.